Tuesday, June 19, 2018

Rruga e Kombit, lirohet një tjetër protestues nga Kukësi

Gjykata e Kukësit ka vendosur sot lirimin e një nga tre protestuesve te “Rrugës së Kombit”. Behet fjale per Xhevahir Gashin.
Read More
Rruga e Kombit, lirohet një tjetër protestues nga Kukësi

Violeta Donaj tregon ç’mban mend nga ngjarja: Ja ku e gjeta armën që vrava burrin

Violeta Donaj, gruaja që qëlloi me armë të shoqin dhe e la atë të vdekur në pazarin e Milotit, kur
Read More
Violeta Donaj tregon ç’mban mend nga ngjarja: Ja ku e gjeta armën që vrava burrin

E rëndë në Prishtinë, burri vret gruan dhe më pas veten

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Prishtinën pak minuta më parë. Një burrë i moshuar ka qëlluar me armë zjarri gruan
Read More
E rëndë në Prishtinë, burri vret gruan dhe më pas veten

Veliaj-Vokshit: Çdo projekt që keni sulmuar ka dalë më i bukur, Rama të mori më qafë që kur të tha ‘aktore’

I ftuar sot në Komisionin e Medias nga deputetët e maxhorancës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka debatuar
Read More
Veliaj-Vokshit: Çdo projekt që keni sulmuar ka dalë më i bukur, Rama të mori më qafë që kur të tha ‘aktore’

U çua dhe tentoi ta nxirrte jashtë, Noka i bëhet ferrë Veliajt: Po i vjedh qytetarëve, turp të të vijë!

Pas krijimit të një situate të tensionuar në Komisionin e Medias dhe pas tentativës së deputetit të PD Flamur Noka
Read More
U çua dhe tentoi ta nxirrte jashtë, Noka i bëhet ferrë Veliajt: Po i vjedh qytetarëve, turp të të vijë!

Sherri në komision, Salianji i shkul mikrofonin Veliajt, cilët ishin 3 deputetët e PS që mbrojtën kryebashkiakun

Është shoqëruar me tensione mbledhja e sotme e Komisionit të Medias, ku është kërkuar largimi i Erion Veliajt, pasi sipas
Read More
Sherri në komision, Salianji i shkul mikrofonin Veliajt, cilët ishin 3 deputetët e PS që mbrojtën kryebashkiakun

Plumb kokës shkodranit mekanik, u eliminua nga një vrasës profesionit për larje hesapesh

Mehdi Kavaja është 60-vjeçari i cili mbeti i vdekur ditën e djeshme në lagjen Tophanë, në qytetin e Shkodrës. Në momentin
Read More
Plumb kokës shkodranit mekanik, u eliminua nga një vrasës profesionit për larje hesapesh

Vokshi thërret në ndihmë Ruçin, Salianji tenton të çajë Gardën

Situatë e nxehtë në komisionin parlamentar të medias. Prania e kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj ka nxehur opozitën. Kryetarja e
Read More
Vokshi thërret në ndihmë Ruçin, Salianji tenton të çajë Gardën

Plas tek “Media”, Flamur Noka tenton të nxjerrë me forcë nga mbledhja Erion Veliajn

Mbledhja e sotme e Komisionit të Medias u zhvillua mes tensioneve dhe debate për disa minuta e më pas situata
Read More
Plas tek “Media”, Flamur Noka tenton të nxjerrë me forcë nga mbledhja Erion Veliajn

Sherr tek “Mediat”/ Vokshi-Veliajt: Dil përjashta se do thërras oficerët. Veliaj: Harroje, nuk dal

Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, ka degraduar në përplasje dhe fyerje debati mes kryetares se Komisionit Albana
Read More
Sherr tek “Mediat”/ Vokshi-Veliajt: Dil përjashta se do thërras oficerët. Veliaj: Harroje, nuk dal

Tronditet Shkodra, i vendoset tritol makinës së efektivit të policisë (Emri)

Një sasi tritoli është vendosur në mjetin e një efektivi të policisë në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në orët e
Read More
Tronditet Shkodra, i vendoset tritol makinës së efektivit të policisë (Emri)

Shkodër, hidhet në erë me tritol makina e policit

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Shkodrës. Sipas policisë një sasi tritoli i është vënë
Read More
Shkodër, hidhet në erë me tritol makina e policit

Tre shqiptarët ngrenë policinë greke në këmbë, arratisen nga qelitë e paraburgimit në Athinë

Tre shtetas shqiptarë janë arratisur nga qelitë e paraburgimit në Greqi ditën e sotme. Mediat greke raportojnë se ata mundën të shkulnin
Read More
Tre shqiptarët ngrenë policinë greke në këmbë, arratisen nga qelitë e paraburgimit në Athinë

Sharrojnë hekurat e burgut, arratisen nga policia greke tre shqiptarët

Tre shqiptare janë arratisur nga qelite e paraburgimit në Greqi gjatë orëve të natës duke u gdhirë e marta. Policia
Read More
Sharrojnë hekurat e burgut, arratisen nga policia greke tre shqiptarët

Krerët e komuniteteve fetarë, letër Merkel e Macron: Hapni negociatat për Shqipërinë

Krerët e komuniteteve fetare në Shqipëri i kanë dërguar një letër kancelares Merkel dhe Presidentit francez Macron, ku i kërkojnë
Read More
Krerët e komuniteteve fetarë, letër Merkel e Macron: Hapni negociatat për Shqipërinë

Reagon Rama pas tensioneve në komisionin e Medias: Do u japim...

Reagon kryeministri Rama pas tensioneve të ndodhura paraditen e sotme në komisionin e Medias, mes deputetëve demokratë dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion...

Dy të vdekur në Prishtinë, policia dyshon në vrasje dhe vetëvrasje

Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë vrarë në rrugën “Fitim Duraku”, në Prishtinë. “Me të dalë në vendin e ngjarjes policia ka...
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info