VIP

Taylor Swift me albumin më të shitur për vitin 2014

taylorAlbumi ‘1989’ i këngëtares Taylor Swift ka arritur të kalojë albumin e filmit “Frozen” për nga shitjet në vitin 2014.

Edhe pse albumi i “Frozen” ka qëndruar me javë të tëra në maje të shitjeve në Amerikë në fillim të vitit, Swift ka arritur ta mposhtë.

“1989” ka mbyllur vitin në vendin e parë në Billboard Top 200 për javën e shtatë me radhë dhe që nga lansimi janë shitur 3.66 milionë kopje të albumit, derisa “Frozen” ka shitur 3.53 milionë kopje.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close