Bota

Kërcënim i rremë në stacionin e trenit në Madrid

madAutoritet spanjolle i kanë evakuar trenat në stacionin kryesor të Madridit, pasi një udhëtar kishte kërcënuar se do të hedhte në erë njërin nga trenat. Policia e ka arrestuar kërcënuesin, tek i cili sipas zyrtarëve spanjoll, nuk është gjetur eksploziv me çka ëhstë konstatuar se kërcënimi ishte i rremë.

Kërcënimi, sipas policisë është bërë sot në mëngjes nga një pasagjer që po udhëtonte nga krahinat jugore për në stacionin Atocha në Madrid. Në stacionin Atocha në vitin 2004, ka ndodhur një sulm me ç’rast janë vrarë 191 njerëz dhe plagosur rreth 2 mijë të tjerë. REL

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close