Kosova - Rajoni

Vilhelm: Kosova e Serbia tu japin zgjidhje cështjeve me rëndësi

vilhelmKosova dhe Serbia duhet t’u japin zgjidhje disa çështjeve tejet të rëndësishme, që dalin nga Marrëveshja e Brukselit, pasi nga zbatimi i saj varet hapja e kapitullit të parë midis Serbisë dhe BE-së. Kështu ka thënë ambasadori gjerman në Beograd, Hajnc Vilhelm për B92. Vazhdimi i dialogut do të ndodh në shkurt. Ndonëse Serbia nuk ka faj, është humbur shumë kohë me vonesën e dialogun, tha ambasadori gjerman në Serbi. RTK

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close