Lajmi i fundit

Firmosi urdhër arrestin për Fullanin, transferohet në Vlorë prokurori Ramadan Troci

prokurori-ramadan-trociProkurori që firmosi urdhër arrestin për Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani nuk do të vazhdojë ta hetojë këtë çështje.

Drejtori i Hetimit në Prokurorinë e Përgjithshme ka prezantuar sot disa ndryshime ku përfshihet dhe transferimi i Ramadan Trocit në krye të Prokurorisë së Vlorës. Ndërkaq, Arben Dyli është komanduar në krye të prokurorisë së rrethit të Lushnjes.

Ky komandim i fundit eshte kryer pas largimit nga detyra te drejtueses se deritanishme te prokurorise se Lushnjes e cila u largua nga detyra per shkak te vetevrasjes se nje shtetasi te arrestuar per vjedhje energjie ne burgun e Rrogozhines.

loading...

Artikuj te ngjashem

3 komente

  1. E rujt Zoti ket prokurorin kudo qe t jet.
    Pat koqe, dhe i tregoj. Ishalla e bojn minister.
    Ke s skan ber, t ven nje qe s esht legen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close