Lajmi i fundit

Ristani: Emiliano Shullazi kërcënoi Lulzim Bashën sapo u lirua

ristaniPartia Demokratike e denoncoi faktin se sipas saj Edi Rama, i ofroi të gjitha lehtësitë Emiliano Shullazit në lidhje me ngjarjen e fundit kriminale, dhe kjo tashmë është e qartë për mbarë publikun. “Kreu i bandës kriminale përfitoi nga favoret e krijuara prej Edi Ramës dhe pas përplasjes së përgjakshme me të vrarë e të plagosur ai bridhte i lirë nëpër baret e Tiranës. Të gjitha këto shkojnë përtej mundësive të një banditi. Këto janë rrethana që Emiliano Shullazit ia krijoi Kryeministri i vendit sipas paktit kriminal. Cila është marrëveshja që ke ti z.Rama me Emiliano Shullazin? A e lirove ti atë nga burgu, për të shërbyer porositë e tua politike, kërcënimet ndaj opozitës? A e lirove ti Shullazin, që të kërcënojë kryetarin e opozitës sic edhe ai veproi pak orë pasi doli nga ambjentet e policisë?”, shtroi pyetjet Arben Ristani.

Je sot z.Rama përballë këtyre pyetjeve, vijoi Ristani, që janë padyshim jo vetëm akuzat por edhe provat për lidhjen organike që ti ke me këtë bandë. “Partia Demokratike, publikisht, në sytë e të gjithë qytetarëve të paralajmëron, se ti Edi Rama je dhe do të mbahesh drejtpërdrejt përgjegjës për kërcënimet që ky bandit i bën opozitës dhe kryetarit të opozitës. Nuk ka tjetër përgjegjës vec teje, dhe të sigurojmë se këtë përgjegjësi do ta mbash deri në fund”, nënvizoi Ristani.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Nje koment

  1. po ty kush ta tha? Apo mos valle ishe pas lulushit si bodygard i tij? Jep llogari per pislleqet qe ke bere o pijanec i ndyre, ti duhet te jesh pas hekurave…, nuk ke faj ti, jo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close