Kosova - Rajoni

Gazeta izraelite fshin Merkelin e Jahjagën nga fotoja e liderëve të Marshit në Paris (Foto)

parisNjë gazetë izraelite është kritikuar për fshirjen e Angela Merkel dhe lidereve tjera botërore, ku bënte pjesë edhe presidentja e Kosovës, Ahtifete Jahjaga, nga fotoja me 40 liderë, që është bërë të shtunën në Paris.

“HaMevaser”, një gazetë konservatore e ortodoksëve hebrenj, akuzohet për largimin e femrave nga fotoja me Photoshop.

Ky “lëshim” u bë i ditur së pari nga disa media izraelite, e pastaj bëri bujë në të gjithë mediat botërore.

Edhe në të kaluarën, gazeta konservatore ortodokse nëpër botë kanë bërë veprime të ngjashme, duke larguar femra nga fotot.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close