Shkurte Fejza i këndon Ibrahim Rugovës

Kliko per me shume info

ferizajKëngëtarja e muzikës burimore shqiptare, Shkurte Fejza, ka publikuar një videokëngë për presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën.

Kënga mban titullin “Guri i pavarësisë”, ku teksti i këngës i referohet gurëve që presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova, i quante gur të Dardanisë antike dhe të Pavarësisë së Kosovës, transmeton Telegrafi.

Kliko per me shume info

Kjo nuk është hera e parë që i këndohet presidentit të parë të Kosovës, pasi që edhe në të kaluarën i është kënduar Ibrahim Rugovës.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here