Kosova - Rajoni

Shkurte Fejza i këndon Ibrahim Rugovës

ferizajKëngëtarja e muzikës burimore shqiptare, Shkurte Fejza, ka publikuar një videokëngë për presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën.

Kënga mban titullin “Guri i pavarësisë”, ku teksti i këngës i referohet gurëve që presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova, i quante gur të Dardanisë antike dhe të Pavarësisë së Kosovës, transmeton Telegrafi.

Kjo nuk është hera e parë që i këndohet presidentit të parë të Kosovës, pasi që edhe në të kaluarën i është kënduar Ibrahim Rugovës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close