Kosova - Rajoni

Vuçiç e disa ministra të kabinetit mbërrijnë në Kosovë, qindra serbë e presin me pankarta

serbeSapo kanë arritur në fshatin Pasjan të Gjilanit disa nga ministrat e Qeverisë serbe, në mesin e tyre edhe ministri i Punës, Punësimit dhe Çështjeve sociale, Aleksandër Vulin.

Me flamuj e bukë serbët e presin Vuçiqin në Kosovë, raporton Zëri.

Qindra serbë kanë dalë në fshatin Pasjan të komunës së Gjilanit, për të pritur kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq ku ai do të bëjë përurimin zyrtarisht të spitalit të lindjes në këtë fshat. Për ndërtimin e tij financues është Qeveria e Serbisë.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close