Soft

Kinezja zgjohet nga koma dhe thotë: Jam Angleze!


Pacientja kineze ka shokuar mjekët, ajo zgjohet nga koma dhe fliste në gjuhën angleze, ndërsa gjuhën kineze asnjë fjalë nuk e kuptonte.

Kjo është Liu Jieyu, e cila më parë kishte punuar si profesoreshë e gjuhës angleze në një shkollë fillore kineze, ndërsa familja e saj pohoi se ajo nuk ka komunikuar në këtë gjuhë gjatë 30 viteve të fundit.
Ajo u shtrua në spital për shkak se ra në gjendje kome pas një sulmi në tru, ndërsa zgjimi i saj ishte me të vërtetë i mahnitshëm. “Ku jam unë? Çfarë ndodhi?”, pyeti 94-vjeçarja rrjedhshëm në gjuhën angleze kur u zgjua nga koma.

Ndërkohë mjekët nuk e dinë se si mund të ketë ndodhur kjo por besojnë s me kalimin e kohët qelizat e trupit të saj të rikrijohen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close