Politika

Dhuna në Korçë, Berisha: Policët u sollën me qytetarin si grekët me Kudret Kumen

berisha-fbb2015Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me rastin e dhunës së policisë së Korçës ndaj qytetarit që gërvishti makinën e zv.drejtorit të policisë së këtij qarku.
Berisha e krahason trajtimin që policët i bënë qytetarit shqiptar me ngjarjen e Ilia Karelit (Kudret Kume) që humbi jetën nga dhuna e policëve grekë.
Komenti i Berishës ne faqen zyrtare:
Tomi Misha ne qeline e komisaritit te Korçes pothuaj fatin e Kudret Kumes ne qeline e ferrit ne burgun grek!!
Te dashur miq, dy dite me pare mediat shfaqen nje video qe tregonte se si tre gangstere, oficere policie, qellonin me grushta e shkelma ne koke, fytyre, bark e kembe te riun 33 vjecar, Tomi Misha, qe kishe gervishtur me makinen e tij makinen e zv/ drejtorit te Policise se Korçes. Rama mashtroi opinionin kur njoftoi se banditet me uniforme u pezulluan nga detyra per aktin e tyre kriminal.
Ne te vertete ata jo vetem nuk u pezulluan, por pasi ndryne te riun ne qeli ne komisariatin e Korçes u versulen si kafshe ndaj tij dhe e keqtrajtuan ate per vdekje, i thyen brinje, klavikul, shpatull dhe pasi e derguan pa ndjenja ne spital, kercenuan mjeket se donin ta merrnin me cdo kusht nga spitali. Policia nuk i lejon familjaret e Tomi Mishes te takohen me djalin e tyre ne gjendje te rende.
A nuk ju ngjan ky akt kriminal i shemtuar te dashur miq me rastin e Kudret Kumes, ku 13 police te pashpirt, rracist grek i moren shpirtin me tortura shtazore dhe e vdiqen ne qeline e burgut te tmerrehem te Melandrinos ne Greqi. Fatmiresisht Tomi, i torturuar shtazerisht, nuk vdiq ndonese çunat e krimit e çuan ate buze varri dhe jo ne Greqi por Korce ne qytetin e tij!

loading...

Artikuj te ngjashem

7 komente

 1. Keta u sollen si greket. Po ti si u solle me shqiptaret?. Je pasardhes i denje i enverit,vegel e ramizit.Harrove c’fare ke bere?.Hape armet,shite detin,shpertheve gerdecin,vrave ne bulevard “huliganet” e varfer,shkaterrove arsimin e drejtesine,lejove ndertimet pa leje,korrupsionin,vjedhjen e energjise etj etj.
  Tani nuk je gje tjeter vecse nje kufome e dekompozuar politike nje egoist i cmendur i etur per pushtet e para.

 2. Vetem ti nuk ke te drejte te flasesh per dhunen ne ate vend nuk besoj se ka njeri qe ka rahur ka dhunaur ka vrare njerez me shume se sa ju Prandaj vetem nje fjale kam per ju Shut up.

 3. Vetem ti mor i pa fytyre nuk duhesh te thuash asgje sepse ti e ke trajtuar popullin si lende te pare per tu pasuruar .
  Harove ti ate ( heroin ) Azem qe perdhunonte kur te deshte dhe i shoqeruar me policine tende
  E ka bere mire ai Filipi qe ti nuk vlen me shume se nje lek !

 4. wow!!! Ke goje dhe flet per greket qe torturojne shqiptaret ti KAFSHE? Po mbylle ate dreq goje se sa here flet vetem i nxjerr bojen vehtes tende, kuptohet ne te ka ngelur ndonje nje cike. Si ke kurajon dhe guximin O KRIMINEL, kur grekey kane vrare dhe kane perdhunuar kaq shume, dhe ti PERVERS ishe ne pushtet, dhe shqiptaret e mjere nuk paten kurren e kurres perkrahjen e shtetit te tyre. Perse u votove o qenie e MALLKUAR? A i mbeshtete ndonjehere ti shqiptaret e shkrete qe jane hequr zvarre nga qeveria e shkaterruar e grekeve te mallkuar? O TE VRAFTE ZOTI , TE VRAFTE !!!!

 5. O i pameshirshmi i te gjithe koherave! O tradhetari i idealeve te nje kombi!
  Si nuk paska nje dore te ta mbylli ate goje qe nxjerr vetem vrer. Qepe ate te mallkuar dhe leri te tjeret te rregullojne ato qe ke prishur ti. Ti o maskarai i maskarenjve qe u talle me shqipetaret 25 vjet rresht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close