Politika

Berisha ankohet: Rama si lë mediat të bëjnë lajm statuset e mia në Facebook

berisha-fbb2015Ish-Kryeministri Sali Berisha gjate bashkebisedimit te sotem me gazetaret u ndal edhe tek rrjeti social Facebook dhe statuset qe ai publikon ccdo dite. “Unë jam para jush për këto që them ne parlament dhe që shkruaj në Facebook-un tim, për të cilin kanë dhënë urdhër ta censurojnë. U është dhënë  urdhër pronarëve të mediave që statuset e Berishës të mos duken më as në lajme dhe as në me germa në mediat tuaja.  Ç’ka më bind mua që do të jete Facebook që do ta rrezoje Edi Ramën. Kur arrin të censurojë Facebook tim të cilin unë punoj me shumë kujdes dhe nuk përgënjeshtrojnë kurrë asnjë status. Imagjino çfarë bëjnë ata me zërin e  qytetarëve. Por Facebook do ta rrezojë atë”, u shpreh berisha.

loading...

Artikuj te ngjashem

2 komente

  1. Te gjithe te kuptojme,tani ti vuan nga vetmia dhe mungesa e kamerave.Tragjike per karakterin tend.Perfundove si dordolec i dale boje harruar diku atje jashte qe nuk funksionon e nuk tremb askend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close