gazetashqip

Bojaxhi: Me sa duket ata që më mbështesin mua ti i quan budallenj

bojaxhiKandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës Gjergj Bojaxhi replikoi në distancë me rivalin e tij të mazhorancës Erion Veliaj. “Zoti Veliaj përsëriti edhe dje deklarata kundër kandidimit tim dhe denoncimeve që unë i kam bërë ndërtimeve në Parkun e Liqenit. Kandidimi im për Bashkinë e Tiranës është shprehje e vullnetit të lirë të rreth 14 mijë qytetarëve të ndershëm. Deklaratat e Zotit Veliaj janë fyerje e përçmim edhe për këta qytetarë, të cilët Zoti Veliaj i konsideron me sa duket ose budallenj të mashtruar prej meje ose si ‘të Saliut’”, theksoi Bojaxhi.

Sipas tij, Deklaratat e Zotit Veliaj kanë në fakt për qëllim të largojnë vëmendjen e publikut nga denoncimet që unë i kam bërë bashkëpunimit sistematik mes zotërinjve Rama, Berisha dhe Basha për shkatërrimin e parkut të liqenit

“Në vend që të merret me mua, zoti Veliaj duhet t’u bëjë të qartë qytetarëve qëndrimin e tij për kthimin e Parkut të Liqenit në shesh ndërtimi. Konkretisht ai duhet t’i përgjigjet këtyre pyetjeve: A do e anullojë Zoti Veliaj vendimin Rama-Berisha-Basha për kthimin në tokë ndërtimi të rreth 70 hektarëve sipërfaqe përgjatë kurorës së Parkut të Liqenit? Unë do ta anulloj këtë vendim me referendum të qytetarëve të Tiranës”, u shpreh Bojaxhi.

Pesë pyetje që Bojaxhi ja bën Veliajt:

 A do e lejojë Zoti Veliaj ndërtimin 15 katësh në pjesën e parkut përballë Fakultetit Ekonomik, i cili është në tavolinën e Kryetarit të Bashkisë për firmë?

 A do i lejojë Zoti Veliaj ndërtimet masive të planifikuara në pjesën e parkut në krah të Korpusit të Universitetit, mbi Akademinë e Arteve?

 A do i lejojë Zoti Veliaj ndërtimet e planifikuara në territorin ku është sot Garda?

 A do t’i lejojë Zoti Veliaj ndërtimet në trekëndëshin, që sot është parkim, në fillim të digës së liqenit?

 A do t’i lejojë Zoti Veliaj ndërtimet që kanë filluar dhe të tjera që po përgatiten të fillojnë poshtë Digës së Liqenit?

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close