Aktualitet

Durrës, pranga adoleshentëve dy muaj pasi vunë bombë në shkollë

prangaVendosën një kuti brenda së cilës dyshohet se kishte lëndë plasëse në oborrin e shkollës “Bajram Curri” në Durrës dhe lajmëruan për bombë, por prangosen nga policia pas dy muajsh.

Personazhet e kësaj historie janë dy adoleshentët E.K 16 vjeç dhe E.L 15 vjeç banues në Durrës.

Të rinjtë e kanë pranuar autorësinë e ngjarjes, ndërsa po ndiqen penalisht në gjendje të lirë për shkak të moshës së mitur.

Asokohe alarmi për bombë rezultoi fals, pasi u krye shpërthimi i telekomanduar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close