Aktualitet

Nis sot gjyqi ndaj 9 imamëve, familjarët lejohen në seancë

imametKa nisur sot gjyqi ndaj 9 imamëve pasi gjykata e kishte shtyrë dy herë seancën ndaj tyre.

Sot janë lejuar të marrin pjesë në seancë familjarët e tyre pas dy herëve shtyrje, kur trupi gjykues vendosi ti nxjerrë nga salla e gjykimit të afërmit të veshur me bluza me mbishkrimin “Jam krenar që jam musliman”.

Seanca po zhvillohet me dyer të mbyllura  dhe sot pritet që të dëgjohen 5 dëshmitarë të rinj lidhur me akuzat ndaj tyre për rekrutimin e 70 personave  me qëllim pjesëmarrjen në luftën për xhihad në Siri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close