Kosova - Rajoni

Kosovari që kërcënoi në videon e ISIS, ka qenë shitës akulloresh


Videoja ku dy shqiptarë të ISIS kërcënonin Shqipërië dhe Kosovën bëri xhiron e mediave dhe bënë jehonë, megjithëse shumë nuk i kanë marrë seriozisht.

Familjraët e shqiptarit nga Pogradeci kanë thënë se e kanë bërë “haram” djalin e tyre pas asaj që ka thënë. Ndërkohë kanë folur edhe familjarët e “Al Kosova”, shqiptarit tjetër nga Gjilani që kërcënonte.

I ati i Ridvan Haficit, i njohur si “Al Kosova”, thotë se i biri dëshironte të vazhdonte shkollën dhe në kohën kur ishte në Gjilan shiste akullore dhe ishte punëtor i palodhur.

Ai thotë se nuk i mbështet deklaratat e të birit por thotë se ai është i rritur dhe duhet të mbajë përgjegjësi për ato që bën.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close