Durrës, PD denoncon: Dako kërcënoi komisionerët e KZAZ nr 22

Kliko per me shume info

duma-dako-ok-655x354Shtabi elektoral i Partisë Demokratike denoncon kryetarin e bashkisë së Durrësit Vangjush Dako se ka kërcënuar me jetë komisionerët e KZAZ nr 22.

“Ju po luani me jetën time unë do merrem me jetet tuaja” mësohet të jetë mesazhi I dërguar nga Dako sipas shtabit elektoral të PD-së

Kliko per me shume info

Mësohet se në QV ku ishte caktuar të votonin të burgosurit ishte marrë vendim për tu mbyllur QV pasi për 5 orë nuk ka pasur votues të tjerë. Dhe në bazë të një klauzole ligjore nëse në QV nuk ka votues deri pas 5 orësh atëherë mund të mbyllet.

Në momentin kur kanë dashur ta mbyllin mësohet se ka shkuar në telefonin e tyre mesazhi kërcënues I Dakos, sipas PD-së, Iicili ka kërkuar të mos mbyllet QV por të qëndrojë e hapur deri në orën 19:00.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here