Zgjedhjet ne Trane

Voton kreu i LSI Ilir Meta: Qytetarët të votojnë lirisht, nesër një Shqipëri tjetër

meta15-300x217Kreu i LSI-së Ilir Meta ka votuar në qendrën përkatëse të votimit, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi, dhe vajza e vogël, Era.

Në mesazhin e tij pas hedhjes së votës, Meta tha se nesër do të kemi një Shqipëri tjetër të organizuar.

“Duhet të gjithë t’i shërbejmë qetësimit të gjithë këtij procsei deri në fund dhe t’i lëmë qytetarët të votojnë të qetë. Mesazhi për të pavendosurit është që do t’u mbetet merak nëse nuk votojnë sot sepse zgjedhjet janë cdo katër vjet, po nesër do të kemi një Shqipëri tjetër të organizuar, kush nuk voton dhe shumë të drejtë për t’u ankuar dhe për të kërkuar llogari nuk ka”, tha Meta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close