Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Durrës, kryeson Dako me 56.85 % të votave; Duma 43.15 %

duma-dako-ok-655x354Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane, Vangjush Dako kryeson garën për bashkinë e Durrësit me 56.85 % të votave, kundrejt 43.15 % të votave që ka marrë kandidatja e djathtë Grida Duma.

Sipas rezultateve paraprake të publikuara nga Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, deri në orën 13:00 janë numëruar 94 nga 310 qendra votimi.

Pjesëmarrja në votime në bashkinë e Durrësit llogaritet 44, 77 % ose shprehur në zgjedhës kanë votuar 31 834 votues.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.