Tensione mes partive, ndërpritet numërimi në Vaun e Dejës

Kliko per me shume info

vaudejesNumërimi i votave në Vaun e Dejës është ndërprerë mëngjesin e së hënës. Shkak eshte bere prania e tensioneve mes subjekteve zgjedhore.

Vëzhguesit janë nxjerrë jashtë dhe nuk dihet kur do të rinisë procesi i numërimit.

Kliko per me shume info

Në këtë bashki kanë mbetur edhe 41 kuti pa u numëruar.

Deri tani, kryeson kandidati i APPD-së, Zef Hila, me 2433 vota, ndërsa Gjokë Lleshi ka marrë 2007 vota.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here