Zgjedhjet ne Durres

Durrës, Vangjush Dako zgjidhet kryebashkiak për herë të tretë

duma-dako-ok-655x354Vangjush Dako është kryetari i ri i Bashkisë së Durrësit.

Pas numërimit të 310 qendrave të votimit në Durrës, Dako ka marrë 57 për qind të votave, ose 55972 vota kundrejt 43 për qind të votave të Grida Dumës e cila ka marrë 42262 vota.

Në Durrës kanë votuar gjithsej 100.883 zgjedhës. Vangjush Dako zgjidhet në këtë mënyrë në mandatin e tretë si kryetar bashkie në Durrës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close