Uncategorized

Mbyllet numërimi në Elbasan, Sejdini arrin fitore të thellë

qazim-sejdiniMbyllet numërimi i votave në Elbasan.

Pas përfundimit të numërimit të votave nga 232 qendra, Qamim Sejdini i koalicionit të majtë ka marrë 43958 vota, ose 60 për qind kundrejt 28987 votave ose 39 për qind të votave që ka marrë kandidati i djathtë.

Në Elbasan kanë votuar 75266 zgjedhës dhe pjesëmarrja ka qenë 47 për qind.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close