Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Votat për partitë në Klos, LSI në vend të parë

klos bashkiU mbyll edhe numërimi i votave për partitë politike në Bashkinë e Klosit. Koalicioni i djathtë mori 3629 vota ndërsa koalicioni i së majtës mori 5213 vota. Ndërkaq, forca e parë politike rezulton të jetë Lëvizja Socialiste për Integrim me 997 vota e pas saj vjen Partia Demokratike me 663 vota ndërsa Partia Socialiste me 656 vota.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.