Shqiperia ne "Euro 2016"

Ivica Dacic: Mangësi serioze në masat e policisë shqiptare

daciccMinistria e Jashtme Serbe i ka dërguar një notë proteste ambasadorit shqiptar në Beograd, Ilir Boçkës, për incidentin e ndodhur sot me autobusin e Kombëtares serbe në Tiranë, transmeton Klan Kosova.

“Edhe përkundër faktit se kjo është ndeshje me rrezikshmëri të lartë, ky incident dëshmon për mangesite e mëdha të shërbimeve përgjegjëse të Shqipërisë në organizimin e kësaj ndeshjeje”.

Autobusi u qëllua me gurë nga tifozët shqiptarë dhe kaq ka mjaftuar që gjendja të tensionohet.

“Serbia pret që autoritetet shqiptare të sigurojnë qetësinë e Kombëtares dhe mbarëvajtjen e ndeshjes.

“Gjithashtu, ne kërkojmë që të gjenden personat që qëlluan me gurë dhe në kohën më të shpejtë të mundshme ata të dalin para ligjit”, thuhet në notën e protestës.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close