Shqiperia ne "Euro 2016"

De Biasi ndryshon formacionin ndaj Armenisë?

biasi15Trajneri italian i Shqiperise, Gianni De Biasi është penduar dhe ka ndryshuar. Tekniku i Shqipërisë ka vendosr te tentoje ta dërgoje Shqipërinë në Evropian me një formacion ndryshe.

De Biasi ka në plan që nesër të ketë formacion më sulmues në ndeshjen ndaj Armenisë.

Sipas të gjitha gjasave në sulm do të filloi me dy sulmues, Cikalleshi dhe Gashi të ndihmuar nga dy krahët e mesfushës, Lenjani dhe Odise Roshi.

Në mesfushë Basha pritet të jetë në partneritet me Xhakën, ndërsa në krahun e majtë të mbrojtjes pritet të startoi Naser Aliji në vend të Ansi Agollit.

loading...

Artikuj te ngjashem

Nje koment

  1. O Gani Abazi , tani mbas dy humbjeve te ra në mend se ke ne ekip nje sulmues klas si Shkelzen GASHI po akoma po meresh me Cika-leshin I cili akoma nuk ka mhndur te shenoj nje gol ,por vetem premton do beje gol aty e ketu e kerkund .Nuk e kuptoj vendimin e Ganiut .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close