Shqiperia ne "Euro 2016"

Trajneri i Armenisë, Hovsepyan: Edhe nëse humbim, mos e shihni si ndeshje nderi

armTrajneri i kombëtares armene të futbollit Sargis Hovsepyan deklaroi se ndeshja e të dielës nuk duhet të shihet si ndeshje nderi. “Nuk duhet ta cilësojmë ndeshjen ndaj Shqipërisë si ndeshjen e nderit. Ky është sporti dhe nëse ekipi humb, nuk do të thotë se lojtarët nuk kanë luajtur për nder. Por ne do të bëjmë çdo gjë për të fituar në stadiumin tonë”, tha trajneri. Sipas tij, askush nuk mund të thotë se ekipi duhet ta fitojë ndeshjen e nesërme, por ne do të bëjmë më të mirën. “Trajneri armen tha më tej se ekipi ka disa lojtarë të dëmtuar dhe disa të tjerë jashtë forme”, u shpreh Hovsepyan.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close