Mediat italiane: Rei Manaj u la jashtë kombëtares, akuzon De Biasin

Kliko per me shume info

rei-manajSulmuesi i Interit Rei Manaj, i cili u be objekt i teknikut Xhani De Biasi per ndërhyrjet e tij për t’u futur ne kombëtare ka reaguar menjëherë, duke i konsideruar thëniet e trajnerit te kombëtares thjesht gënjeshtra. Ne një reagim ne profilin facebook, por qe me pas u hoq dhe qe u citua  menjëherë nga te gjitha mediat italiane përfshire edhe prestigjiozen ‘Gazeta Dello sport” 18 vjecari ka këmbëngulur se personi qe ka thëne se i çon mesazhe çdo fundjave për t’u futur ne kombëtare ka gënjyer.

Unë, thekson Manaj nuk i kam fituar gjerat duke lëpire apo lutur, por me djerse dhe sakrifica pa fund. Unë, ka bere te ditur lojtari i kam shkruajtur vetëm njëherë De Biasit pas ndeshjes me Serbinë. Unë e dua me shume se veten kombin, dua te përfaqësoj Shqipërinë, por jo domosdoshmërish duhet te luaj për kombëtaren.

Kliko per me shume info

Fjalët qe janë përhapur nuk janë gje tjetër vetëm nje gënjeshtër e madhe dhe qesharake. Ditën e djeshme De Biasi deklaroi se Manaj i shkruan çdo jave, duke i treguar se sa minuta luan me Inter qe te futet ne kombëtare, duke e irrituar se tepërmi futbollistin i cili është pjese e kombëtares se 21 vjeçareve.

Ne 14 korrik te këtij viti sulmuesi shtatlarte beri hapi me te madh ne karrierën e tij, duke kaluar nga Kremoneze te Inter për një shume prej 1 milionë euro ne nje kontrate 5 vjeçare.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here