Kosova - Rajoni

Princi Charles takohet me liderët politikë të Kosovës

charlesPrinci Charles dhe bashkëshortja e tij, Dukesha Camilla kanë arritur në pritjen e organizuar për të në “Sëiss Diamond”.

Princi Charles dhe bashkëshortja e tij, Dukesha Camilla kanë arritur në pritjen e organizuar për të në “Sëiss Diamond”.
Ai aty është pritur nga krerët e shtetit dhe ata të opozitës.

Princi Charles mbërrin në Kosovë

Princi Charles ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës. Ai është pritur nga presidentja e vendit, Atifete Jahjaga dhe ambasadori i Britanisë në Prishtinë, Ruari O’Conell.

Pas mbërritjes janë trupa muzikore e FSK-së ka intonuar himnet e dy shteteve.

Çifti mbretëror do të qëndrojë në Kosovë ku dhe do të zhvillojë disa takime me udhëheqësit më të lartë shtetëror.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close