Kosova - Rajoni

Kontrabandë cigaresh, Kosova nis aksionin më të madh të pas luftës! 400 doganierë në sulm

morine-dogana-629x356Dogana në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, në orët e para të mëngjesit, kanë ndërmarrë një prej aksioneve më të madha të pas luftës. Aksioni ka nisur në ndjekje të kontrabanduesve të cigares, por që bëhet e ditur se gjatë aksionit Dogana dhe Policia kanë gjetur edhe elemente tjera të krimit të organizuar.

“Sot në orët e para të mëngjesit ka filluar një aksion i organizuar prej Doganës me Policinë e Kosovës dhe Administratën Tatimore në ndjekje të një rrjeti që dyshohet për krim të organizuar dhe kontrabandë”, tha zëdhënësi i doganave të Kosovës. Në aksionin që konsiderohet të jetë më i madhi i pas luftës janë përfshirë rreth 400 Doganierë dhe Policë të Kosovës.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close