Video Lajme

Itali, mafia i shpall luftë emigrantëve, njërin e vret publikisht në rrugë

Bosët e mafias siçiliane kanë “shpallur luftë” ndaj emigrantëve pas dyndjeve masive në brigjet italiane.

Një emigrant i pafajshëm është vrarë me pistoletë nga një mafioz i mafias Cosa Nostra.

Ky i fundit është arrestuar menjëherë nga karabinierët, por frika për një përshkallëzim të mëtejshëm të situatës vazhdon.

Kyebashkiaku i Palermos, Leoluca Orlando, tha: “Palemo nuk është më si një qytet italian. Nuk është më si një qytet europian.

Ju mund të ecni në qytet dhe të ndiheni sikur jeni në Stamboll ose Bejrut

loading...

Artikuj te ngjashem

Back to top button
Close
Close