Bota

Avionët luftarakë turq godasin objektivat e PKK në Turqi

avione-lufteUshtria turke ka kryer sulme ajrore në pjesët rurale juglindore të Turqisë dhe Irakut verior,duke synuar pikat logjistike të përdorura nga militantët kurdë,kanë njoftuar burimet e sigurisë të shtunën.

Njëzet avionët u ngritën nga baza ajrore Dijarbakir, të premten vonë dhe kanë bombarduar vendet e përdorura për ushqim dhe armë nga Partia Punëtore të Kurdistanit (PKK), raporton Reuters.

Sipas burimeve, dy raunde bombardimesh ajrore të ndara u kryen në provincën Sirnak, pranë kufirit me Irakun, pas marrjes së informatave nga inteligjenca. /Indeksonline

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close