Riselda Sejdia paralajmëron aktoren e “Al Pazar”: Do ju degjeneroj

Kliko per me shume info

riselda-sejdia16Riselda Sejdia, gruaja e biznesmenit Ajdin Sejdia ka reaguar shume ashper ndaj imitimit te saj ne Al Pazar.
Riselda ka paralajmeruar aktoren se do ta degjeneroje ndersa e ka ironizuar duke shkruar “ik futja per Tepelene”.
Ja cfare ka shkruar Riselda Sejdia ne faqen e saj zyrtare:

Mirmëngjes Buçiiii? Xhan Xhan?

Kliko per me shume info

Sa i ëmbël është degjenerimi pa kupon tatimor!
Të shijon deri në palc kur mendon që me adresa fallco Buçiii shumë keq reagon…Ngacmohet goça me statuse personale, kur bën humor vetë i duket normale?
What a…!
Pse o Buç realiteti kaq shumë të ngacmon?!
Mos ça kokë se ke Riseldën që kurr s’ka me të lën
pa të ngacmuar, ka ardhur koha për degjenerim , shumë ju kam duruar.
Ç’të duhet karriera ty o Guç ,po ik e futja në Tepelenë , më mir e para fshatit se sa gaz i kryeqitetit??se me çfarë të pret do shkrihet mileti!

Pupupu☺️
Apo jo Buçii???

Ju dua Al Kandarët e mi!

Me heret Riselda Sejdia ka publikuar nje tjeter mesazh shume ironik ne lidhje me kete rast. Ja cfare shkruan ajo:
Brekët apo lekët?!?

Aty ku hiqen brekët për një rol artistik, aty s’ka më as dinjitet , as moral , as bes dhe fe!
Nuk kalohet deti pa lagur këmbët!
Shet vetveten për karrierë dhe për dy lek dhe në fund fare pret kur do i vij rradha prapë për takimin e fshehtë.
Femër onoraresh , kur ti teket moshës së tretë ti hypi…
Me moshën e tretë për onorar dhe të duket vetja e “arrirrë”, imagjino të kishe burrë ti në krahë!!
Fshihesh nga realiteti, nga vetvetja, shkatërron një familje, një shoqëri, e për çfarë?? Për një rol. Për dy lekë…
A mund ti fali Zoti ndonjëherë këto qënie?!
Dinjiteti nuk paguhet, nuk ka çmim!
Përderisa aq kohë do ushqehesh nëpërmjet trupit , gjithmonë mallkimet dhe turpet do të ndjekin në jetë.
Boll të mendosh mallkimin e gruas në shtëpi, është turp që vazhdon shkatërron familje për një rol që ti se di.
Me që ra fjala ora tani është, 10 degjenerim e 25minuta, kam edhe 2 ditë kohë?
Apo jo Buçii?!

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here