Euro 2016

Shqiptarët ngjyrosin Kullën e Parisit, Eiffel vishet Kuq e Zi

kulla-parisitShqiptarët kanë arritur një fitore të vogël në 11 qershor në ditën kur kombëtarja humbi përballë Zvicrës.

Kulla Eiffel, objekti i famshëm dhe identifikues i Parisit është ngjyrosur kuq e zi me simbolet tona kombëtare.

Kjo është arritur pas përdorimit të hashtagut #ALB në mënyrë masive në rrjetet sociale nga shqiptarët kudo anembanë botës.

Autoritetet franceze kishin vendosur qe ne mbremje, Kulla eiffel te merrte ngjyrat e asaj kombetareje e cila do te mbeshtetej me shume me hashtag ne rrjetet sociale./lajmifundit.al

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close