Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Përgjimet, Haki Cako rikthehet në detyrë, Tahiri: Reforma në drejtësi ka nisur

tahiri-cakoPak ore pas vendimit te gjykates se Apelit ne Tirane, drejtori i policise Haki Cako i pezulluar deri diten e sotme, eshte rikthyer ne detyre.

Para kesaj, ai eshte shfaqur publikisht me Ministrin e Brendshem Saimir Tahiri. Ky i fundit ka vleresuar kthimin ne detyre te kreut te policise.

“Rruga jonë për të reformuar sistemin e drejtesisë, për të garantuar integritetin dhe pastërtinë e drejtësisë sapo ka nisur. Ashtu si beteja jonë për tu bërë bashkë me shqiptarët për të garantuar që ligji të jetë një dhe i barabartë për të gjithë sapo ka nisur.

Rruga për të reformuar, modernizuar Policinë e Shtetit është në drejtimin e duhur. Rruga jonë në këtë drejtim ka pengesa dhe sakrifica por çdo pengesë dhe sakrificë është një konfirmim për rrugën e duhur që kemi marrë. Çdo plagë dhe çdo gërvishje që marrim rrugës na bën vetëm më të fortë, më të bindur se jemi në rrugën e duhur për të rilindur Policinë e Shtetit”, tha Tahiri.

Më 7 qershor, Gjykata e Tiranës pezulloi nga detyra drejtorin Haki Çako dhe vendosi masën “arrest me burg” për dy zyrtarë të tjerë të policisë.
Ata akuzohen nga Prokuroria për shpërdorim detyre në lidhje me hetimin e nisur për përgjime të paligjshme me pajisjen e ardhur nga Italia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. socialisti says

    sa fallso!edhe vete ata te dy e dine se kjo eshte nje farse.cako u riktheve ne detyre por ke harru te lahesh,kur nje i lljere deri ne fyt nuk e degjon eren kjo e bukura e ketyre lljeramaneve.si ke fytyre te dalesh

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet