Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Malazezi ekzekuton shqiptarin

Një shqiptar i Kosovës është vrarë nga një malazez.

I arrestuari është Savo Djuricic, i cili pas një konflikti ka vrarë një nga vëllezërit e familjes Likaj.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pinjes, ndërsa viktima është Becë Likaj, 53 vjeç.

Pas vrasjes malazezi ka tentuar të arratiset por nuk ka pasur sukses. Vetëm disa momente pas ngjarjes atij i janë vënë prangat.

Ende nuk dihen se cilët janë shkaqet që sollën këtë ngjarje të rëndë, ndërsa policia rajonale i druhet një hakmarrje të shqiptarëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.