Kosova - Rajoni

Ky është truproja që mbrojti Zoran Zaevin mbrëmë në Parlament

Kuvendi i Maqedonisë u kthye mbrëmë në një arenë lufte, pasi një grup i madh protestuesish hynë me dhunë në Parlament dhe filluan të godasin deputetët e LSDM-së dhe partive shqiptare.

Por, mediet e Maqedonisë shkruajnë se më së shumti nga kjo ngjarje e rëndë pësoi Zoran Zaev, Zijadin Sela si dhe disa deputetë të tjerë, por jo vetëm kaq, pasi nga xhirimet amatore shihet se gjatë gjithë kohës truproja e Zaev mundohej ta mbronte atë nga protestuesit e dhunshëm, transmeton “Sovrani”.

Në foto mund të shihni se si truproja ka qenë gjithmonë shumë pranë Zaevit.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close