Kosova - Rajoni

Kush është bukuroshja në listën e AAK-së, që kandidon për deputete

Emra të vjetër dominojnë në garën për t’u bërë anëtarë të ri të parlamentit kosovar.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka hartuar listën për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e qershorit, ku nuk mungon edhe një femër bukuroshe.

Edhe tek femrat ka pak risi. Dallimin e bënë regjisorja e njohur, Elmaze Nura, shkruanjnë mediat kosovare. Profesoresha e Fakultetit të Arteve, është njëra ndër femrat e AAK-së, e cila do të garojë për t’u bërë deputete.

Është hera e parë që Elmazja merret me politikë dhe nuk dihet nëse suksesin në këtë fushë do ta përcjellë në një njëjtën mënyrë sikur në fushën e artit.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close