Uncategorized

Llalla nga prokuroria e Elbasanit: Rastet e referuara për shitblerje të votës janë nën hetim

Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla inspektoi sot prokurorine e Elbasanit, ku theksoi se të gjithë strukturat e Prokurorisë janë të angazhuara dhe po ndjekin me vëmendje procesin e zgjedhjeve.

E ndërsa nuk kanë munguar raste e shitblerjes së votës në qytete të ndryshme, qoftë këto të referuara nga policia, media apo subjekte politike, Llalla tha se hetimi është në proçes.

“Të gjithë strukturat e prokuroisë janë duke ndjekur proçesin zgjedhor, ecurinë. Nga të dhënat tona të deritanishme të gjithë rastet e denoncuara nga policia, media apo subjekte të ndryshme janë në proçes”, u shpreh kryeprokurori.

Gjatë qëndrimit në Elbasan, Llalla ka zhvilluar një takim me prokurorin e Elbasanit. Vetëm sot në këtë qark, policia raportoi se ka referuar në prokurori tre raste të shitblerjes së votës për llogari të partive të ndryshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close