Zgjedhjet për kryetar Bashkie/ PS nuk e lëshon ‘’timonin’’ në Kavajë, kryeson me 1681 vota, PD forcë e dytë

Kliko per me shume info

Vijon procesi i numërimit të votave për kryetar Bashkie në qytetin e Kavajës, ku nga 81 kuti, janë numëruar 14.

Mësohet se PS vazhdon të jetë forcë e parë, me 1681 vota, ndjekur nga PD me 1465 vota, dhe LSI me 299.

Kliko per me shume info

PS- Dorjan Murati ka marrë 1681 vota;
PD- Isa Sakja 1465 vota;
LSI- Maksim Kona 299 vota.
Kavaja votoi të dielën për përfaqësuesit e rinj në parlament si dhe për kryetarin e ri të Bashkisë. Kujtojmë se deri pak muaj më parë Bashkia drejtohej nga Elvis Rroshi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here