Çfarë po ndodh në Kavajë? Pritet numërimi i votave për kryetar Bashkie , FNSH blindon KZAZ

Kliko per me shume info

Në Kavajë, pritet së shpejti të nisë numërimi i votave për kryetarin e ardhshëm, mes kandidatëve Maksim Koni për LSI-në, Isa Sakaj për PD-në dhe Dorian Muratin e PS-së.

Mësohet se në këtë proces, policia dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë kanë blinduar KZAZ nr 42. Janë 84 kuti votimi me 23 mijë vota që do të numërohen. Numërimi pritet të nisë në orën 10:00.

Kliko per me shume info

Ka forca të shumta të policisë dhe FNSh të cilat kanë blinduar KZAZ . Në këtë KZAZ pati një përplasje mes vëzhguesve të PS-së dhe LSI-së dhe pasditen e djeshme kur po numëroheshin votat për zgjedhjet parlamentare.
Ndërkohë PD nuk arriti të rimerrte dot bastionin e saj historik.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here