Aktualitet

Përmbyset makina në Mirditë, një i vdekur dhe një i plagosur

Një aksidenti i rëndë është regjistruar ditën e sotme në Mirditë, ku një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në aksin rrugor Milot-Rubik, në vendin e quajtur Fang në Mirditë, ku automjeti i drejtuar nga shtetasi A.SH, 45 vjeç, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetë drejtuesi i mjetit dhe është plagosur rëndë shtetasi me iniciale V.K. i cili pasi ka marrë ndihmën mjekësore në spitalin e Rrëshenit është dërguar në spitalin e Traumës, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak i këtij aksidenti është humbja e kontrollit të mjetit prej shpejtësisë mbi normat e lejuara.

Policia dhe grupi hetimor të cilët kanë shkuar në vendin e ngjarjes, po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close