Rama fiton zgjedhjet, vjen urimi i parë befasues nga Partia Demokratike

Kliko per me shume info

Fitorja ende nuk është zyrtare, por votat tregojnë se fituesi i zgjedhjeve të 2017 është Edi Rama.

Pak orë më parë, LSI pranoi humbjen, ndërsa tashmë vjen reagimi nga demokrati i parë.
Është një prej anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD, Julian Deda, që ka uruar fituesin, në shenjë civilizimi. Deda i ka uruar punë të mbarë Partisë Socialiste.

Kliko per me shume info

Urimi:
Si fillim kundershtari urohet, si shenje civilizimi pas nje gare. Shqiptaret menduan se shoferi me i pershtatshem per ti dhene timonin e kesaj makine me emrin Shqiperi, eshte Edi Rama, kete e treguan me vote. Demokracia ka rregulla, shumica fiton.
Urime Partise Socialiste per fitoren. Pune te mbare.

loading...

3 COMMENTS

  1. Bravo , urim qe te gjithe duhet ta marrin shembull po me shume duhet ta marri shrmbull Monika. Bravo Julian

  2. Eshte I pari qe shprehet si evropjan dohet te mesojn si ata qe humben por dhe ata qe fituan si te respektojn kundershtesret urime zotri per kulturen qe tregove

  3. Pas votimeve jepni doren njeri tjetrit,Shqiperia tani nuk eshte shume larg Evropes,PS te mar drejtimin sa me pare dhe te kryej reformat ne dobi te popullit,humsit te nxierin konglujonet e veta dhe te jene pran njeri tjetrit si shqiptare,kritik,autokritik por gjithmon ne dobi te popullit shqipetar.Urime PS dhe te gjithe partive qe muaren pjese ne stafet,kush doli i pari te punoi me shume.Urime popullit shqipetar qe ne keto zgjedhje u tregua me kultur Evropjane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here