Zgjedhjet-2017

Rezultatet e 34 kutive për bashkinë e Kavajës, ja kush kryeson nga 3 kandidatët

Pas mbylljes së numërimit të votave për deputetë në Kavajë ka nisur procesi i numërimit të kutive për kryetar të Bashkisë. Mësohet se ka përfunduar numërimi për 34 kutitë e para, ku kryeson kandidati i Partisë Socialiste Dorjan Murati.

PS- Dorjan Murati ka marrë 4022 vota;
PD- Isa Sakja 3574 vota;
LSI- Maksim Kona 608 vota.

Deri më tani janë numëruar kutitë e Golemit, Helmasit dhe Synejt. Kavaja votoi të dielën për përfaqësuesit e rinj në parlament si dhe për kryetarin e ri të Bashkisë. Kujtojmë se deri pak muaj më parë Bashkia drejtohej nga Elvis Rroshi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close