Zgjedhjet-2017

Mbyllet numërimi në Tiranë, lista me emrat e deputetëve që shkojnë në Parlament

Përfundon numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Tiranës. Partia Socialiste doli forcë e parë, me 48.20 % të votave ose me 198.135 vota.

Force e dyte renditet Partia Demokratike, me 30.74 % të votave ose me 126.375 vota dhe e treta vjen Lëvizja Socialiste për Integrim me 13.47 % të votave ose me 55.379 vota.

Nga 34 mandatet që do të dërgojë Tirana në parlamentin e ri të Shqipërisë, Partia Socialiste do të ketë 18 deputetë, Partia Demokratike 11, Lëvizja Socialiste për Integrim 5.

PS – 18 mandate

Elona Gjebrea
Besnik Baraj
Olta Xhaçka
Blerina Gjylameti
Pandeli Majko
Saimir Tahiri
Vasilika Hysi
Ervin Bushati
Ogerta Manastirliu
Fatmir Xhafaj
Rakip Suli
Arben Ahmetaj
Xhemal Qefalia
Sadri Abazi
Ulsi Manja
Klotilda Bushka
Sadi Vorpsi
Arben Pëllumbi

PD – 11 mandate

Lulzim Basha
Orjola Pampuri
Rudina Hajdari
Grida Shqima
Albana Vokshi
Jorida Tabaku
Sali Berisha
Halim Kosova
Gent Strazimiri
Fatmir Mediu
Dashamir Shehi

LSI – 5 mandate

Klajda Gjosha
Kejdi Mehmetaj
Floida Kërpaçi
Endrit Braimllari
Luan Rama

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close