Aktualitet

Shqiptari dhe e dashura e tij kapen me kokainë

Një çift është arrestuar nga policia pasi u kap me një sasi të konsiderueshme kokaine dhe shuma të mëdha parash.

Ata u kapën në Firenze të Italisë me 2 kilogramë kokainë. Mediat italiane raportojnë se shqiptari është Leonard Gjoka 32 vjeç dhe e dashura e tij rumune, Florina Catalina Ancuta 25 vjeç.

Policia kishte marrë informacion për një sasi kokaine që do të posedohej nga shqiptari dhe italiani. Autoritetet kontrolluan banesën e tyre në Loniga dhe nuk gjetën lëndë narkotike. Hetuesit më pas kontrolluan automjetin e tyre dhe zbuluan kokainën të fshehur në një vend të modifikuar enkas në automjet.

Përpos sasisë prej 2 kg kokainë, policia gjeti edhe një shumë parash prej 70 mijë Euro. Gjoka dhe Ancuta u arrestuan dhe do të merren në pyetje për të zbuluar personat e tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close