Defekt në motorin e tragetit Ancona-Durrës, 1 mijë shqiptarë në mes të detit

Kliko per me shume info

Trageti i linjës Ancona-Durrës në brendësi të të cilit ndodhen mijera pasagjerë, automjete si dhe kamiona me mallra, ka pësuar një defekt në motor. Fjala eshte për tragetin Bridge të linjës Ancona-Durres, nisur mbreme ne oren 22:10 (tri ore me vonese) dhe duhej te mberrinte ne Durres sot Date 29/07 ne oren 15:00.

Defekti ndodhi gjatë kohës që trageti ishte në ujërat italiane ndersa lajmifundit.al ka mesuar se ne mjetin lundrues jane se paku 1 mije shtetas shqiptare, perfshi pasagjeret dhe ekuipazhin e personelin e tragetit. Aktualisht raportohet se trageri po lundron me shpejtësi të reduktuar.

Kliko per me shume info

Behet me dije se trageti është nisur mbrëmë në orën 19:00 dhe duhet të mbërrinte në Durrës ditën e sotme në mbrëmje. Si pasojë e defektit, ai parashikohet të mbërrijë ditën e nesërme në mëngjes.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here