Dhëndri vret nusen ditën e dasmës, e godet 8 herë me thikë

Kliko per me shume info

Dita që duhej të ishte më e lumtura, tragjikisht u kthye në të fundit për një 22-vjeçare që u vra me thikë nga bashkëshorti ditën e dasmës.

Sipas “Hurriyet”, ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bursa të Turqisë, ku 23-vjeçari Metehan Yurtoglu goditi 8 herë me thikë bashkëshorten e tij. Ata zyrtarisht ishin celebruar një javë më parë dhe po përgatiteshin për dasmën.

Kliko per me shume info

Krimi ndodhi në kuzhinën e shtëpisë ku ishin edhe shumë të ftuar që do të merrnin pjesë në dasmë, ndërsa arsyeja e zënkës mes të rinjve nuk dihet ende.

Gullu Yurtoglu ishte larguar nga shtëpia e të atit 4 muaj më parë, pasi familja nuk ia aprovoi fejesën me personin që më pas do ta vriste.

Autori i krimit dyshohet se ishte përdorues droge, ndërsa pasi vrau të shoqen u arratis. Ai u kap teksa fshihej në një fushë./tvklan

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here