Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“Kush do të shkojë para drejtësisë nga ata që po udhëheqin opozitën”?

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në aktivitetin e organizuar për 26-vjetorin e krijimit të FRESH, ka vijuar të rikujtojë se Partia Socialiste ka bërë një punë voluminoze në përparimin e reformës në drejtësi.

Ndër të tjera Rama ka thënë se qeveria ka mbështetur luftën ndaj krimit, ndërsa ka ironizuar opozitën dhe thëniet e saj, të cilët dita ditës denoncojnë se zyrtarë të lartë dhe politikanë do të kapen.

Në aktivitetin e FRESH, ndërsa ka folur për reformën në drejtësi, Rama i është drejtuar opozitës me pyetjen “Kush do të shkojë para drejtësisë nga ata që po udhëheqin opozitën”?

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.