"Turqi - Rusi"

Ky është fshati më i ftohtë në botë, temperatura regjistrohet në – 62° C (FOTO-VIDEO)

Mirë se vini në fshatin më të ftohtë në tokë, ku temperatura mesatare në janar është -50 ° C dhe qerpikët e banorëve e ngrijnë direkt vetëm pasi dalin jashtë.

Fshati i largët siberian i Oymyakon është vendi më i ftohtë i banuar në botë.

Ishte aq akull në fshatin rus sa një termometër i ri elektronik pasi shënoi minus 62 gradë C, u thye./Lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close