E rëndë në Vlorë, nëna me djalin janë vrarë para se të digjeshin në banesë

Kliko per me shume info

Ka marrë një kthesë të fortë hetimi për tragjedinë e ndodhur ndodhur mëngjesin e sotëm në Vlorë ku një banesë është përfshirë nga flakët rreth orës 04:00 të mëngjesit duke shkaktuar dy viktima.

Bëhet fjalë për 70 vjeçaren Selkie Hoxhallari dhe djalin e saj 45 vjeçar Olsi Hoxhallari. Ata rezultojnë të jenë vrarë pasi ekspertiza ka gjetur shenja dhune në trupin e tyre.
Banesa ndodhej në afërsi të pyllit të “Sodës”, të dy personat ishin duke fjetur në momentin që ka rënë zjarri dhe si pasoj nuk kanë mundur të shpëtojnë ndërsa mendohet se janë keqtrajtuar para se të digjeshin.

Kliko per me shume info

Forcat zjarrëfikse kanë mbërritur në vendngjarje por gjithçka ishte shkrumbuar. Forcat zjarrfikëse kanë nxjerrë dy trupat e pajetë të cilët ishin shkrumbuar nga zjarri. Selkie Hoxhallari dhe djalin e saj Olsi ishin me origjinë nga Korça.

Policia ka nisur menjëherë hetimet në lidhje me rrethanat e kësaj ngjarje të rëndë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here